19 Ocak 2010 Salı

Bu yükü niye taşıyorum?


Brenda yamaç tırmanışı yapmak isteyen genç bir kadındı. Bir gün cesaretini toplayarak bir grup tırmanışına katıldı. Tırmanacakları yere vardıklarında, neredeyse duvar gibi dik, büyük ve kayalık bir yamaç çıktı karşılarına. Tüm korkularına rağmen, Brenda azimliydi.

Emniyet kemerini taktı, ipi yakaladı ve kayanın dik yüzüne tırmanmaya başladı. Bir süre tırmandıktan sonra, nefeslenebileceği bir oyuk buldu…

Orada asılı dururken, gruptan yukarıda ipi tutan kişi dalgınlığa düşerek ipi gevşetiverdi. Aniden boşalan ip, hızla Branda’nın gözüne çarparak lensinin düşmesine neden oldu. Lens çok küçüktü ve bulunması neredeyse imkansızdı…

Lens yamacın ortasında bir yerlerde kalmıştı ve Brenda artık bulanık görüyordu. Ümitsizlik içinde Brenda, lensini bulması için Allah’a dua edebilirdi yalnızca. Ve içten içe düşünüp dua etmeye başladı.

“Allahım! Sen bu anda buradaki tüm dağları görürsün. Bu dağlar üzerindeki her bir taşı ve yaprağı bildiğin gibi, benim lensimin yerini de biliyorsun.

Onu bulmama yardım et.”Patikalardan yürüyerek aşağı indiler. Aşağı indiklerinde, tırmanmak üzere oraya doğru gelen yeni bir grup gördüler.

İçlerinden biri “Aranızda lens kaybeden var mı?” diye bağırdı.

Brenda’nın sonradan öğrendiğine göre, lensi bir karınca taşıyordu ve karınca yürüdükçe yavaşça kayanın üzerinde hareket edip parlayan lens kızların dikkatini çekmişti.

Eve döndüklerinde Brenda lensini nasıl bulduklarını babasına anlatacak ve bir karikatürcü olan babası da ağzıyla lens taşıyan bir karınca resmi çizerek, karıncanın üzerindeki baloncuğa bunları yazacaktı: “Allahım! Bu nesneyi neden taşıdığımı bilemiyorum. Bunu yiyemem ve neredeyse taşıyamayacağım kadar ağır. Ama istediğin sadece bunu taşımamsa, senin için taşıyacağım…”

“Bu yükü niye taşıyorum” demeyin…


ALINTIDIR

9 yorum:

paşakızı mutfakta dedi ki...

Merhaba canım..Çok güzel ve çok anlamlıydı..Paylaşım için teşekkür ederim..Sevgiler..

ŞANSLI dedi ki...

Çok güzel bir hikaye!
Zevkle okudum.
Teşekkürler...

HaYaL MeYaL dedi ki...

her işte bir hayır vardır, misali.. çok güzeldi :)

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

Çok güzelmiş okuduğuma değdi sağol

yildiz dedi ki...

Çok etkileyici bir hikaye....

yildiz dedi ki...

Çok etkileyici bir hikaye....

Lezzet Günlüğüm dedi ki...

Evet canım dememek lazım ama bazen dayanıyor ister istemez diyoruz.Paylaşım için teşekkürler çok beğendim.

For Rent By Owner dedi ki...

To make his whom...

Pembe Tatlar dedi ki...

Canım nerelerdesinnn???
Umarım herşey yolundadır...

SON DAKİKA HABERLERİ VE GÜNDEMİ BURADAN TAKİP EDİN