13 Şubat 2009 Cuma

Sen Aşk Nedir Bilir Misin?


Sevgiler vardır hani hiç bitmeyen, yaşandıkça arkası gelen. Mutluluğun ta kendisidir hani, hiç eksilmeyen. Bir narin çiçek gibidir her gün yeniden yeşeren. Bilir misin bir de hani ulaşılamayan sevgiler vardır, hiç sulanmadan, hiç güneş yüzü görmeden büyüyen çiçeklere benzerler. Dilin varmaz hani bu büyük aşkı içinden atıp haykırmaya, ellerin varmaz hani gidip onun elinden tutmaya. Sadece gözlerin vardır senin bu aşkını anlatan, bir yalan söylemeyen onlardır, yada derdini gizleyemeyen.


Elinden kurtulup uçan bir kuşa benzer aşk, bazense elinde çok tutup öldürdüğün bir kuşa. Ötüşü mutlu eder seni günün her saati, neşe sacar senin yaşamına. En yorgun oldugun bazı sabahlar bile uyandırır belki seni. Ama ne hoştur onunla uyanmak, ne hoştur ona yakın olmak. Belki de uçup kaçırmaktan korkuyorsun ona aşkını söyleyince, o güzelliği biraz daha seyredeyim istiyorsun onu uçurmadan. Ama bir sabah olur ki uyanamamışsındır onun sesiyle, pencereye çıkıp puslu gözlerle aramışsındır. Biraz sonra gelirdi nasılsa önemli değil. Beklemeler devam eder pencere önünde, ama hava artık kararmıştır .

Onu görmeden gelen bir gece ne kadar da hüzünlüymüş meğer. Ertesi sabah yine bir hüzünle uyanırsın, yoksa seni terk mi etmişti, hem de onca aşkına rağmen. Şimdi ondan ne bir haber kalmıştır ne de bir başka iz, kalakalmışsındır ondaki o büyük aşkla. Halbuki tam onun gittiği gün tüm cesaretini toplayıp onu sevdiğini söylemeyecek, Ona olan aşkını yüzüne haykırmayacak mıydın?


Günlerden bir gün o kuşa yine denk gelirsin. Ama her zamanki cıvıl cıvıl öten kuş değildir artık O. Ağlamak istersin hani ağlayamaz, dokunmak istersin hani dokunamazsın. Tüm ateşini atarsın içine, onca sevgini hapsetmeye çalışırsın bedenine. Ama artık aşkını Ona anlatmanın da faydası yoktur, Ona delice yanmanın da. Çünkü o kuş artık başkalarının elinde, başkalarının kafesindedir, ve bir daha da senin olmayacaktır.

ALINTIDIR

5 yorum:

CANDAN TARİFLER dedi ki...

ÇOK GÜZEL BİR YAZI ÇOK ÇOK ÇOK ÇOK AMA ÇOKKKKKKK GÜZEL

AskinAy dedi ki...

ask anca böyle anlatilabilir:)cok güzel bir yaziydi,gönlünüze saglik,sevgiler..

Miray ABRAVCI dedi ki...

Bilirim, hem de bizzat yaşayarak öğrendim :]

Aşk gerçekten aşk olunca beni benden uzaklaştırmıştı. Ben bambaşka biri olmuştum. Her sabah uyandığımda ağlardım. O beni sevmiyor diye. Sonra bir sabah kalkıp abdest aldım, Kuran'ı açtım. Yasin suresini okumaya başladım ve dua ettim:

"Rabbim ya onu bana ver, yada onu benim içimden al, kalbimde zerre kadar aşk bırakma ve beni bir daha aşık etme. Sen her şeyin en iyisini bilirsin"

Ve duam kabul oldu. Ayrıldım ama duam sonuna kadar kabul olmuş. O gün bu gündür sevdiğim oldu ama bir türlü aşık olamadım...

Aşk bambaşka bir şey. Aşk belkide depresyonun en ileri halidir.

Ya da yaşarken ölmektir. Öldüğünü bilmemektir.

Casper_m dedi ki...

Paylaşım için Teşekkürler.
Çok güzel açıklama olmuş
Sevgiler, Saygılar...

içimden geldiği gibi ~~~ dedi ki...

sevgili aysed,bloxoo'ya bıraktığın birbirinden güzel mesajların için teşekkür ederim.
seni tanımıyorum ama seninle ilgili bildiğim birşey varki önemli ve özel günleri hiç atlamıyorsun ve arkadaş ilişkilerine çok önem veriyorsun.bloğundan ve yazılardan zaten bu elektriği aldım.bazen bu ilgine aynı karşılığı verememekten korkuyorum...çünkü bende yaramaz bir bıdık var fazla vakit bulamıyorum.umarım bundan sonraki hayatındada sana değer veren ve özel günlerini hatırlayan insanlar olur.sağlıcakla kal.

SON DAKİKA HABERLERİ VE GÜNDEMİ BURADAN TAKİP EDİN